Ulusal Travma ve Acil Cerrahi Dergisi duyuru

Ulusal Travma ve Acil Cerrahi Dergisi bildiğiniz gibi 2001 yılından beri Index Medicus veya Pubmed’de ve 2005 yılından beri Excerpta Medica (EMBASE)’de ‘Ulus Travma Derg’ baslığı ile indekslenmektedir. Bu yıl Index Medicus’ta 7. yılımıza girmenin gururunu yaşıyoruz. Öncelikle, bu başarıyı hep birlikte elde etmenin mutluluğunu hissettiğimizi bilmenizi isteriz. Bildiğiniz gibi 2003 yılından beri web sitemizden (www.travma.org.tr ) makalelere PDF formatında TAM METIN olarak ulaşabilmeniz mümkün. 2006 yılı itibari ile de tam ELEKTRONIK yayıncılığa geçilmiş ve yayınlar elektronik yolla kabul edilmekte ve yine elektronik olarak değerlendirilmektedir. 2006 yılı için değerlendirmek amaçlı gönderilen çalışmaların kabul edilme oranı % 47 olmuştur.

Dergimize Index Medicus’a kabul edilme sonrasında gelen makale sayılarında ciddi artışlar olmuştur. Özellikle, olgu sunumlarında ciddi bir artış olduğu gözlenmektedir. Dergimizin makale yoğunluğu nedeniyle bugün basıma kabul edilen bir OLGU SUNUMUNUN bekleme suresi 4 yıl civarındadır. Bu nedenle, çalışmacıların deneysel çalışma veya araştırma makalelerini göndermeleri daha uygun olacaktır.

Dergimiz dernek üyelerine ve dergi abonelerine düzenli olarak ulaştırılmaktadır ve dergi abonelik bedeli dernek üyeliğinin içinde olarak kabul edilmiştir. Bilgi detaylarına web sitesinden (www.travma.org.tr ) ulaşmanız mümkündür. Suresi dolan üyeliklerinizi yenilemenizi öneririz. Yayınlarınızda kaynak kullanımında kolaylık olmasını hedefleyerek Ulusal Travma ve Acil Cerrahi Dergisi için bir ARAMA MOTORU oluşturduk. Böylelikle, Travma ve Acil Cerrahi ile ilgili hazırlayacağınız makalelerinizde rahatlıkla konu ile ilgili yayınlanmış makalelere ulaşabilmeniz mümkün olacaktır. Ocak 2007 sayısına TAM METIN olarak sitemizden ulaşabilmeniz mümkündür.

Dergimizin son 5 yıldaki ana hedefi SCI-Expanded kapsamına girebilmektir. Bu yönde yoğun çalışmalar yapılmasına rağmen üçüncü kez değerlendirmemiz 2007 yılı sonuna ertelenmiştir. Burada bazılarınızın bildiği gibi IMPACT FACTOR esas alınmaktadır. Buda pratikte SCI-Expanded kapsamındaki dergilerde dergimizin kaynak olarak gösterilmesinden geçmektedir. Bu nedenle, sizin yoğun işbirliğinize ihtiyacımız var, SCI-Expanded kapsamındaki dergilere gönderdiğiniz yayınlarda dergimizi kaynak olarak göstermeniz halinde bu kolaylaşacaktır. Bu anlamda belirttiğimiz gibi, ARAMA MOTORU’nu kullanabilirisiniz. Destek ve katkılarınızı bekliyoruz.

 
ÜYE GİRİŞİ
ETKİNLİK TAKVİMİ
Mayıs 2018
PztSalÇarPerCumCmtPaz
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910
 


 
 LookUs & Online Makale